O nás

Penzión Atrium je súčasťou historického centra Spišskej Soboty – časti Popradu. Ubytovanie Vám poskytne príležitosť na návštevu Popradu, Vysokých Tatier, Slovenského Raja i Pienin. Blízka poloha Vysokých Tatier /12 km/, Slovenského raja /20 km/, Aquacity /1 km/, Pienin /70 km/ i samotného centra Popradu /2 km/ je to, čo oceníte nielen pri oddychu ale aj pri plnení Vašich pracovných povinností. V tichom prostredí s útulnou domácou atmosférou nájdete pohodlie, pokoj a oddych. Príjemný personál pripravený vždy splniť Vaše želania a obslúžiť Vás k Vašej spokojnosti. V celom objekte je možnosť bezplatného pripojenia do siete internet cez WiFi. Na recepcii je k dispozícii predaj turistických máp, suvenírov a drobného tovaru. Možnosť bezplatného parkovania pred Penziónom Atrium.

Ubytovanie Penzión Atrium

Ubytovanie v dvojposteľových izbách

Pre ubytovanie hostí je pripravených 15 dvojposteľových izieb, 4 mezonetové dvojposteľové izby. Ubytovanie na niektorých izbách je možné  doplniť o prístelku. Každá izba je vybavená hygienickým zariadením (WC, sprcha), TV, SAT a trezor.

Ubytovanie v štýlovom apartmáne

Pre náročnejších hostí je pripravený štýlový apartmán pozostávajúci z dvoch miestností /obývacia miestnosť, spálňa/, v ktorých sú zachované pôvodné klenby zo 16.storočia. V dvojposteľovom apartmáne je možné doplniť 1 alebo 2 prístelky.
Súčasťou apartmánu je hygienicke zariadenie /WC, vaňa/, TV, SAT,rádio, mini chladnička a trezor.

Reštaurácia

Naša reštaurácia je jednou z mála celodenne otvorených reštaurácii na námesti v Spišskej Sobote. Zameriava sa na tradičné slovenské jedlá, ktoré sú  remeselne vyrobené priamo v našej kuchyni.

Letná terasa

Od jari do jesene určite oceníte príjemnú atmosféru v záhradnej reštaurácii v átriu nášho penziónu. Uzavretá záhrada ponúka tiché a príjemné posedenie. Pre deti sú pripravené hračky a detská šmýkačka.

Wellnes

Pre oddych a relax je pre Vás pripravená suchá fínska sauna, hydromasážna vaňa a parný box. Bližšie informácie Vám radi poskytneme na recepcii.

Salónik

V našom poľovníckom salóniku s kapacitou 30 miest radi pre Vás pripravíme rodinné oslavy, krstiny, kary, jubileá, posedenia alebo firemné akcie, školenia, prezentácie. K týmto Vašim dôležitým udalostiam je pre Vás k dispozícii aj ubytovanie.

Uprostred stredovekej architektúry a bohatej histórie

Penzión Atrium bol prestavaný z renesančného meštianskeho domu z polovice 16. storočia. V suterénnych priestoroch sú pôvodné kamenné valené klenby, na prízemí sú zachované pôvodné drevené trámové stropy s datovaním a nápismi v nemčine z rokov 1683 a 1765. V južnej miestnosti sa nachádza kamenná konzola nesená na toskánskom polostĺpe s hlavicou.

Spišská Sobota

V historických prameňoch z roku 1256 sa spomína ako Forum Sabathe (Sobotný trh). Najstaršia písomná zmienka sa nachádza v rovnakej listine, ako má Poprad, z roku 1256. Mestečko vzniklo na území slovanskej trhovej osady a na križovatke obchodných ciest. V 13. storočí ho osídlilo nemecké obyvateľstvo. Hospodársky rozkvet zaznamenala ako obchodné a remeselné centrum najmä v 17. storočí. Najväčší rozvoj zaznamenalo v 18. storočí, napr. v roku 1773 tu bolo 126 remeselníckych majstrov. V rokoch 1412 – 1772 spolu s ostatnými súčasnými mestskými časťami patrila medzi 13 zálohovaných spišských miest Poľsku. Sústreďoval sa tu obchod, mestečko bolo sídlom cechov, strediskom kultúrneho a neskôr aj administratívneho života piatich hornospišských miest. Pre svoj neporušený stredoveký urbanistický charakter bolo v roku 1950 vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Námestiu dominuje gotický kostol Sv. Juraja. Jeho hlavný oltár je dielom svetoznámeho majstra Pavla z Levoče a patrí spolu s levočským oltárom medzi európske umelecké skvosty.

Móric Beňovský

Sme hrdí, že jeden z domov dnešného Penziónu Atrium, sa spája s osobou cestovateľa, kráľa Madagaskaru a dôstojníka Mórica Beňovského (20.9.1746 Vrbové, okres Trnava – 23.5.1786 Mauretánia, Madagaskarská ľudová republika). Po krátkom pobyte na vojne sa v rokoch 1764, 1767-1768 pohyboval na Spiši. Oženil sa so spišsko – sobotskou rodáčkou Zuzanou Hönschovou (1750 – 1815), dcérou mäsiara. V roku 1768 organizoval v obciach, ktoré patrili do tzv. „poľského zálohu“ vojenskú jednotku, ktorej cieľom malo byť podporenie úsilia poľskej šľachty o zvrhnutie vtedajšieho poľského kráľa. Na túto skutočnosť zareagoval vtedajší miestodržiteľ, ktorý sídlil na Ľubovnianskom hrade a poslal na Mórica Beňovského 6 drábov, ktorí ho doviezli na Ľubovniansky hrad v okovách a tam bol väznený minimálne do konca roku 1768.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *